Yandex Metrika

Mājas lapas izveide

Mājas lapas izveide

Sākot darbu pie mājas lapas izveides, Jums jābūt gataviem darbietilpīgam procesam, lai tiktu skaidrībā ar tā idejām un struktūru. Ar pareizu mājas lapas struktūru absolūti pietiks, lai īstenotu dzīvē trīsdesmit procentus no visa projekta izstrādes procesa. Kļūdas, kuras var pieļaut šajā posmā spēj izraisīt nopietnas sekas, kuru novēršana prasīs daudz laika, ievērojamus līdzekļus un zināmu piepūli.

Lai nekļūdītos ar mājas lapas strukturēšanu, pilnīgi pietiks ar to, ja Jūs izklāstīsiet visas savas domas uz papīra lapas. Šāda pieeja ļaus neaizmirst svarīgas detaļas, kā arī labvēlīgi ietekmēs darbu nākotnē. Lai labāk visu uztvertu un saprastu, var apskatīt jebkuru komerciālo projektu, kura īpašnieki ievietojuši to internetā. Parasti šādus resursus veido sekojošas detaļas: kontaktinformācija, uzņēmuma preču un pakalpojumu katalogs, informācija par uzņēmumu un jaunumi.

Mājas lapas un tās struktūras izveide cieši saistīta ar psiholoģiju. Tieši tāpēc nevajadzētu izvietot vairāk par 7 elementiem navigācijas izvēlnē, jo pēc savas būtības cilvēks nespēj vienlaicīgi apzināties vairāk par septiņām informācijas vienībām. Savukārt tad, ja mājas lapas sadaļas neļauj to izdarīt, tad vajadzētu izmantot hierarhijas sistēmu izvēlnes izveidei. Pareizi strukturēta informācija ļauj nodalīt galvenos punktus no otršķirīgiem, iekļaujot viņu sastāvā vadošos punktus. Saskaņā ar otru rekomendāciju, hierarhijas izvēlni jāveido maksimums ar 3 līmeņiem. Ja nav iespējams realizēt šo nosacījumu, tad būs labāk, ja Jūs izveidosiet vairākas apakš lapas, izvietojot visu informāciju šajās lapās.

Nākamajā mājas lapas izveides posmā Jums būs jāsagatavo kontentu, proti, teksta informāciju. Pacentieties izveidot Jūsu resursa galveno lapu pēc iespējas īsāku un informatīvāku, bet visu otršķirīgo informāciju ievietojiet atsevišķās lapās, tai pat laikā sasaistot tās ar hipernorādēm. Īpašu uzmanību pievērsiet teksta izklāstījuma stilam, tam jāatbilst mājas lapas atmosfērai un tematikai. Tā, piemēram, projekti, kas veltīti konkrētiem uzņēmumiem, satur tekstuālo informāciju, kas galvenokārt rakstīta oficiālā stilā.

Pēc mājas lapas izveides iepriekšējo posmu pabeigšanas, var pāriet pie dizaina izstrādes. Šajā gadījumā varat izmantot bezmaksas šablonus, atstājot tos bez izmaiņām, kā arī varat pielāgot tos savām prasībām. Ja Jūs mākat zīmēt – tad Jūs varat izdomāt kaut ko savu, vai arī vērsties pēc palīdzības pie profesionāļiem.